IT dla zarządzających w przemyśle
Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

3h w 20 minut: inwestycje mierzone w minutach

-- wtorek, 24 lipiec 2012

GEA Technika Cieplna to spółka należąca do międzynarodowego koncernu GEA Group AG, który od blisko 80 lat jest wiodącym producentem wysokiej klasy specjalistycznych urządzeń procesowych oraz komponentów. Specjalizuje się w doborze, projektowaniu i produkcji wysokosprawnych wymienników ciepła. Zakład w Opolu stanął przed wyzwaniem związanym z prawie pięciokrotnym zwiększeniem produkcji w ciągu ostatnich 2 lat. Dynamiczny rozwój firmy wspierają aplikacje QAD, wprowadzane w celu realizacji jego unikatowych wymagań biznesowych.

GEA Technika Cieplna posiada najobszerniejszą na świecie ofertę wymienników ciepła dla przemysłu, składającą się obecnie z 400 różnych rodzajów. Firma dysponuje ogromną powierzchnią produkcyjną rzędu 12 000 m2, z czego 1372 m2 stanowi specjalnie wydzielona i kompletnie wyposażona hala, przeznaczona wyłącznie do produkcji wymienników ze stali wysokostopowej. Rocznie powstaje tu około 5 tys. sztuk wymienników ciepła i pozostałych wyrobów stalowych.

- Nasza firma wymagała, by system informatyczny obejmował wszystkie obszary w firmie i kompleksowo wspierał każdy dział. Z punktu widzenia systemów informatycznych produkcja w zakładzie jest dosyć skomplikowana, ponieważ jest to proces ściśle jednostkowy. Każdy nasz produkt, każde nasze zlecenie jest inne. Nigdy się nie powtarza. Zadanie systemów informatycznych polega na tym, żeby wspomóc opracowywanie takich zleceń, usprawnić tworzenie dokumentacji przy założeniu, że nie możemy się oprzeć na żadnym innym wcześniejszym – mówi Jacek Nazgowicz, IT Manager GEA Technika Cieplna.

Działalność przedsiębiorstwa wspiera system QAD Enterprise Applications, który w kompleksowy sposób obejmuje m.in. takie obszary, jak księgowość i finanse, gospodarka magazynowa i materiałowa, produkcja oraz obsługa zleceń. GEA korzysta również z systemu kodów kreskowych, co m.in. zapewniło precyzję przetwarzania danych w czasie rzeczywistym, wygodę raportowania oraz znacząco usprawniło proces produkcji. Celem projektu wprowadzenia najnowszej wersji zintegrowanego systemu ERP, realizowanego w 2010 r., była poprawa wydajności, zwłaszcza w obszarze planowania produkcji i zapewnienie wysokiej efektywności pracy zespołu.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Konferencja SAFETY 2019
2019-10-24 - 2019-10-24
Miejsce: Wrocław
WARSAW INDUSTRY WEEK 2019
2019-11-13 - 2019-11-15
Miejsce: PTAK WARSAW EXPO

Katalog

ANT Sp. z o.o.
ANT Sp. z o.o.
Wadowicka 8A
30-415 Kraków
tel. +48 12 296 50 40

ACaRS Sp. z o.o.
ACaRS Sp. z o.o.
Fabryczna 17/7
31-553 Kraków
tel. 12 307 11 05

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2019 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce