IT dla zarządzających w przemyśle
Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

ABB i Rittal poszerzają globalne partnerstwo

-- środa, 29 sierpień 2018

Aby tworzyć niezawodne systemy IT w pobliżu maszyn oraz instalacji, firmy ABB i Rittal będą w przyszłości wspólnie oferować nowatorskie rozwiązania dla centrów danych.

Firmy ABB i Rittal, które już mogą wykazać się sprawdzoną współpracą w dziedzinie systemów zasilania bezprzerwowego (UPS), rozszerzą swoje globalne partnerstwo w zakresie infrastruktury centrów danych. W ten sposób powstanie bogate portfolio rozwiązań technicznych i usług, takich jak systemy UPS, centra danych Secure Edge ze zintegrowaną ochroną przeciwpożarową, centra danych typu Edge oraz skalowalne, modułowe centra danych i rozwiązania kontenerowe systemów zasilania. 

ABB i Rittal poprzez swoją globalną sieć specjalistów z działów sprzedaży, inżynierii i serwisu wspierają strategiczny system planowania i realizowania nowoczesnych centrów danych. Prefabrykowane, solidne rozwiązania – takie jak Secure Edge Data Center, które zostało przedstawione na Targach Hanowerskich we współpracy z Hewlett Packard Enterprise (HPE) – są zaprojektowane specjalnie z myślą o cyfryzacji procesów produkcyjnych w surowych warunkach przemysłowych. Rozwiązania te umożliwiają implementację systemów IT w pobliżu maszyn i urządzeń, co przekłada się na wysoki poziom bezpieczeństwa i niezawodności oraz niską latencję sieci.

„Nasi klienci skorzystają z rozbudowy partnerstwa Rittal z ABB dzięki optymalnemu uzupełnianiu się know how dwóch globalnych liderów technologicznych. Nasze gotowe i sprawdzone w praktyce rozwiązania wspierają przedsiębiorstwa w zapewnianiu infrastruktury IT niezbędnej dla bezpieczeństwa Edge Computing” – mówi Andreas Keiger, szef Global Business Unit IT w Rittal.

„Jeżeli chodzi o systemy UPS i rozwiązania dotyczące zasilania elektrycznego – ABB od dawna jest dla Rittal zaufanym partnerem. Pogłębienie współpracy i zawarcie porozumienia na płaszczyźnie międzynarodowej zwiększa nasze szanse na rozwój. ABB jest nie tylko dostawcą komponentów i systemów, ale również angażuje się na miejscu, aby wzmocnić dystrybucję i ofertę serwisową na lokalnych rynkach” – dodaje Lara Cortinovis, Global Product Group Manager Power Protection w ABB.

Zdecentralizowane przetwarzanie danych wkracza w nową erę

Nowoczesne rozwiązania typu Edge są niezbędne dla systemów gospodarczych, które opierają się na danych produkowanych w ogromnych ilościach w ramach Internetu rzeczy. Centrum danych typu Edge zbliża infrastrukturę do miejsca, w którym dane są wytwarzane, pozwalając osiągnąć niższą latencję, przy jednoczesnym zwiększeniu bezpieczeństwa oraz niezawodności procesów przetwarzania danych.

Wyraźne sukcesy w digitalizacji

Rittal i ABB mogą pochwalić się pełnym sukcesów partnerstwem. Wspólne projekty referencyjne IT obejmują infrastrukturę krytyczną, np. wykonanie nowego centrum danych dla jednego z europejskich lotnisk. Lefdal Mine Datacenter, które zostało wybudowane w nieczynnej kopalni oliwinów w Norwegii, należy do najbardziej wydajnych i bezpiecznych kolokacyjnych centrów danych w Europie. Centrum to dysponuje zasobami IT o mocy ponad 200 MW już w pierwszej fazie rozwojowej. ABB i Rittal wspólnie oferują gotową i skalowalną infrastrukturę IT do bardzo elastycznych zastosowań systemów IT.


Źródło: Rittal


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Konferencja SAFETY 2019
2019-10-24 - 2019-10-24
Miejsce: Wrocław
WARSAW INDUSTRY WEEK 2019
2019-11-13 - 2019-11-15
Miejsce: PTAK WARSAW EXPO

Katalog

ANT Sp. z o.o.
ANT Sp. z o.o.
Wadowicka 8A
30-415 Kraków
tel. +48 12 296 50 40

ACaRS Sp. z o.o.
ACaRS Sp. z o.o.
Fabryczna 17/7
31-553 Kraków
tel. 12 307 11 05

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2019 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce