IT dla zarządzających w przemyśle
Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

ABB przejmuje biznes sieci komunikacyjnych firmy KEYMILE, poszerzając swoje portfolio sieci cyfrowych i oprogramowania

-- środa, 12 lipiec 2017

Przejęcie wzmacnia ofertę ABB AbilityTM w zakresie aplikacji o krytycznym znaczeniu dla sieci elektroenergetycznych, co stwarza nowe możliwości rynkowe.

ABB ogłosiła, że osiągnęła porozumienie z KEYMILE Group w sprawie przejęcia biznesu systemów komunikacyjnych o krytycznym znaczeniu, co wzmocni ofertę w obszarze sieci komunikacyjnych. Przejęcie obejmuje kluczowe produkty, usługi i oprogramowanie, a także wiedzę i doświadczenie w obszarze badań i rozwoju. Pozwoli to ABB dalej rozwijać swoją wiodącą w branży ofertę rozwiązań cyfrowych – ABB Ability –uzupełniając ją o wysoce niezawodne technologie komunikacyjne, niezbędne do utrzymania cyfrowych sieci elektroenergetycznych, które w dzisiejszych czasach są coraz bardziej dynamiczne i złożone. Finalizacja transakcji przewidziana jest na III kwartał 2017 roku. Strony postanowiły nie ujawniać finansowych szczegółów umowy.

Firma KEYMILE z siedzibą w Hanowerze zatrudnia 350 pracowników na całym świecie. Powstała w 2002 roku w wyniku połączenia trzech przedsiębiorstw technologicznych z Austrii, Niemiec i Szwajcarii. KEYMILE jest wiodącym producentem szerokopasmowych rozwiązań telekomunikacyjnych o krytycznym znaczeniu, działającym na terenie 100 krajów.

W dzisiejszym, coraz bardziej zautomatyzowanym świecie, wiarygodne informacje stanowią klucz do szybkiego podejmowania trafnych decyzji. Dotyczy to zwłaszcza rozległych, złożonych sieci. Do działania systemów o krytycznym znaczeniu, takich jak sieci elektroenergetyczne, niezbędne są wytrzymałe, bardzo wydajne sieci komunikacyjne wykorzystujące specjalistyczne technologie, protokoły i oprogramowanie. Oferta KEYMILE w zakresie rozwiązań telekomunikacyjnych spełnia wymagania operatorów sieciowych, jeśli chodzi o niezawodność, dostępność i bezpieczeństwo cybernetyczne. Dzięki temu firma zajmuje pozycję lidera w obszarze systemów komunikacyjnych o krytycznym znaczeniu.

– ABB jest światowym liderem w sieciach komunikacyjnych dla klientów z sektora użyteczności publicznej. Przejęcie od KEYMILE biznesurozwiązań komunikacyjnych o krytycznym znaczeniu wzmocni naszą pozycję i zwiększy udział w sektorach przemysłu, transportu i infrastruktury – uważa Claudio Facchin, prezes Dywizji Produktów i Systemów Energetyki ABB. – Ten ruch wpisuje się w nasze plany rozwoju i strategię poszerzania cyfrowej oferty ABB Ability. Umacniamy pozycję preferowanego dostawcymocniejszej, inteligentniejszej i bardziej ekologicznej sieci.

Baza klientów biznesu sieci komunikacyjnych o krytycznym znaczeniu KEYMILE obejmuje operatorów sieci elektroenergetycznych i kolejowych, rurociągów ropy naftowej i gazu, a także administrację publiczną. 120 pracowników przejętej firmy dołączy do biznesu Automatyki Sieci działającego w ramach Dywizji Produktów i Systemów Energetyki ABB.

– Niezawodna telekomunikacja staje się coraz ważniejsza w miarę wzrostu liczby urządzeń przyłączonych do sieci. Cyfryzacja to szansa na zwiększenie wydajności operacyjnej i optymalizację zarządzania aktywami, ale jednocześnie problem coraz większej złożoności operacji o krytycznym znaczeniu– twierdzi Rolf Unterberger, prezes spółki KEYMILE.  – Cieszymy się, że naszą jednostkę przejmie ABB, która jest liderem w branży, ponieważ umożliwi to ciągły rozwój zaawansowanych technologicznie produktów, oprogramowania i usług dla sieci elektroenergetycznych.

Źródło: ABB


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

ROBOTECH Robotics Technology Conference
2018-09-18 - 2018-09-18
Miejsce: Wrocław

Katalog

ANT Sp. z o.o.
ANT Sp. z o.o.
Wadowicka 8A
30-415 Kraków
tel. +48 12 296 50 40

zobacz wszystkieAktualne wydania
O nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2018 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce