IT dla zarządzających w przemyśle
Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Cztery powody, aby być biegłym w pracy z różnymi platformami

-- piątek, 07 kwiecień 2017

Biegłość w posługiwaniu się i pracy z różnymi platformami systemowymi to dla inżynierów i integratorów systemów bardzo przydatna umiejętność w branży automatyki przemysłowej. Pozwala rozwiązywać więcej problemów, a przede wszystkim być bardziej wszechstronnym specjalistą.

Podobnie jak z językami – umiejętność swobodnej i biegłej pracy z wieloma platformami wymaga otwartego umysłu. Jest to jednak bardzo cenna umiejętność, ponieważ pozwala inżynierowi podjąć się większej ilości, różnych zadań, a tym samym być lepszym specjalistą branżowym. Inne powody, dlaczego warto znać różne systemy oraz umieć z nich korzystać to:

1. Umożliwienie klientom dokonania wyboru platformy systemowej

Gdy integrator systemów daje klientom możliwość wyboru spośród wielu opcji systemowych, daje im jednocześnie poczucie kontroli i podejmowania lepszej decyzji w kwestii zakupów. To dla nich także sygnał, że inżynier jest niezależny i doradzi najlepszą platformę dla ich aplikacji. Jeżeli klient już wcześniej dokonał wyboru urządzeń, które mają być zintegrowane z całym systemem, doświadczenie w pracy z różnymi platformami będzie bardzo pomocne i pozwoli inżynierowi wybrać najlepszą opcję, z punktu widzenia obsługi tych urządzeń, jak i wymagań klienta i jego systemu.

Wszystko to buduje zaufanie klienta, który wie, że inżynier lub integrator dostarczy mu produkt, jakiego potrzebuje. Oczywiście zaufanie klienta zdobywa się przez wiarygodność. Jeżeli specjalista jest wszechstronny w pracy z różnymi platformami, pokazuje w ten sposób drugiej stronie, że bez problemu poradzi sobie
z produktami najbardziej odpowiednimi dla danej aplikacji. Jeżeli wszystko przebiegnie zgodnie z oczekiwaniami klienta, można liczyć na kolejne zlecenia.

2. Pokazanie, że projekt lub zadanie można zrealizować na wiele sposobów

Podczas pracy nad projektem lub konkretnym zadaniem, inżynier ma wiele opcji do wyboru, zarówno jeśli chodzi o narzędzia jak i sposób pracy, co oznacza, że każdą rzecz może zrealizować na wiele sposobów. Znajomość wielu różnych platform systemowych znacząco poprawia jakość pracy – wpływa na wyrobienie sobie dobrych praktyk, ponieważ pomaga znaleźć optymalne rozwiązanie dla danej aplikacji. Każda platforma to inny sposób kodowania, prowadzenia procedur integracyjnych – niektóre bazują na blokach funkcyjnych, inne na schematach drabinkowych lub jeszcze innych sposobach programowania. Klient może mieć swoje preferencje i to on decyduje, ale inżynier może wykorzystać wiedzę i koncepcje
z jednej platformy przy pracy z inną, by jak najlepiej dostosować się do potrzeb odbiorcy.

3. Zwiększenie portfolio umiejętności inżynierskich

Praca z różnymi platformami, czytanie i rozumienie różnych sposobów kodowania, wymusza za każdym razem inny sposób myślenia i podejścia do analogicznych procesów. Rozwiązywanie podobnych kwestii na wiele sposobów pozwala spojrzeć na proces z wielu różnych perspektyw, co pomaga lepiej zrozumieć pewne problemy i decyzje – co i dlaczego jest w danym przypadku implementowane. Dobre praktyki wykształcone w pracy z jedną platformą, zawsze można przenieść do pracy z innymi.

4. Wszechstronny inżynier jest niezwykle cenny przy integracji systemów

Znajomość wielu platform to bardzo cenna umiejętność, gdy chodzi
o integrację systemów. Jeżeli wraz z migracją z jednej platformy na drugą zmienia się również zastosowana technologia, to inżynier który zna je dobrze obie, jest niezwykle cennym ekspertem i idealnym kandydatem do takiej pracy. Jest niejako gwarantem, że wszystko przebiegnie sprawnie, a klient będzie zadowolony.

Autor: Dan Woodrow jest inżynierem w Maverick Technologies, firmie będącej wiodącym dostawcy rozwiązań z zakresu automatyki przemysłowej, strategii wytwarzania, integracji systemów i wielu innych dla przemysłu przetwórczego. Maverick Technologies oferuje doradztwo w takich kwestiach jak sterowanie w automatyce przemysłowej, rozproszone systemy sterowania, systemy zarządzania produkcją, strategie operacyjne czy optymalizacja procesów.

Maverick Technologies jest członkiem CSIA (Control System Integrators Association).


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Konferencja SAFETY 2019
2019-10-24 - 2019-10-24
Miejsce: Wrocław
WARSAW INDUSTRY WEEK 2019
2019-11-13 - 2019-11-15
Miejsce: PTAK WARSAW EXPO

Katalog

ANT Sp. z o.o.
ANT Sp. z o.o.
Wadowicka 8A
30-415 Kraków
tel. +48 12 296 50 40

ACaRS Sp. z o.o.
ACaRS Sp. z o.o.
Fabryczna 17/7
31-553 Kraków
tel. 12 307 11 05

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2019 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce