IT dla zarządzających w przemyśle
Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

EPLAN Cogineer: Łatwa automatyzacja inżynierii

-- czwartek, 04 maj 2017

Automatyczne tworzenie schematów staje się proste, jak nigdy wcześniej. Firma EPLAN zaprezentowała na targach Hannover Messe całkowicie nowe oprogramowanie do efektywnej konfiguracji, zapewniające zarówno szybkie rozpoczęcie pracy z wykorzystaniem oprogramowania, jak również imponujące rezultaty, a wszystko to za pomocą zaledwie kilku kliknięć myszką. EPLAN Cogineer, który jest całkowicie zintegrowany z Platformą EPLAN, oferuje maksymalną prostotę obsługi. Nie jest wymagana wiedza specjalistyczna o konfiguracji ani o zarządzaniu wariantami – wystarczy standardowa wiedza o technologii makr.

W trakcie hanowerskich targów miał swoją premierę EPLAN Cogineer, będący nowym innowacyjnym narzędziem do automatycznego generowania schematów. Dieter Pesch, kierownik ds. zarządzania produktami oraz rozwoju w firmie EPLAN, wyjaśnia: „Stworzyliśmy system możliwie prosty w użytkowaniu, ale też wysoce innowacyjny, jeśli chodzi o jego funkcjonalność.”. Najważniejszą cechą tego systemu jest prostota. Możliwe jest szybkie i proste tworzenie zestawu zasad mechatronicznych i interfejsów konfiguracji – bez znajomości jakichkolwiek języków programowania wysokiego poziomu. Użytkownik musi jedynie potrafić posługiwać się makropoleceniami. Są to makropolecenia służące jako podstawa tworzenia zestawów reguł. Nie ma znaczenia, czy schematy są projektowane zgodnie ze strukturą funkcjonalną, czy pod kątem produkcji. Użytkownicy mogą korzystać z EPLAN Cogineer niezależnie od tego, w jakim się znajdują punkcie i nie trzeba w żaden sposób zmieniać bieżącego sposobu projektowania. Rezultaty są przekonujące: jest to elastyczne rozwiązanie dla każdego użytkownika pozwalające zaoszczędzić czas i pieniądze. „Stuprocentowa spójności danych, od planowania po projekt, umożliwia naszym użytkownikom, korzystającym z rozwiązania EPLAN Cogineer, przetwarzać projekty klientów precyzyjnie i nie tracąc czasu”, dodaje Pesch. „A wszystko to można zrobić, nie czekając na pozostałe osoby zaangażowane w dany proces.”. Najważniejsze zalety EPLAN Cogineer to oszczędność czasu wynikająca z automatycznego generowania schematów oraz ich wyższa jakość, wynikająca z mniejszej podatności na błędy.

Większa wydajność i wyższa jakość

EPLAN Cogineer może wygenerować pełną dokumentację elektrotechniczną za pomocą pojedynczego kliknięcia. Daje to dwie istotne zalety. Po pierwsze, zapewnia bezbłędną implementację zdefiniowanych reguł i struktur, gwarantując wysoką jakość dokumentacji. Po drugie, daje możliwość opracowania większej liczby projektów w tym samym czasie, dzięki możliwości kopiowania i wklejania stron i makropoleceń. EPLAN Cogineer oferuje całkowitą ciągłość danych od budowy po implementację projektu i zapewnia zgodność z obowiązującymi normami i standardami. Daje to możliwie największą dokładność i wydajność pracy. Pierwszy projekt może być wygenerowany w bardzo krótkim czasie, między innymi dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika.

„Nauka przez działanie” (z ang. learning by doing) to dewiza dla użytkowników. EPLAN Cogineer został zaprojektowany tak, aby ułatwić obsługę zarówno okazjonalnym, jak i zaawansowanym użytkownikom, pozwalając im konfigurować i generować projekty w EPLAN Electric P8. Nie ma znaczenia czy maszyny lub instalacje zostały zaplanowane pod względem aspektów funkcjonalnych czy z perspektywy produkcyjnej. Nowe rozwiązanie zapewnia skalowalne podejście konfiguracyjne również do wybranych metod pracy: łączenie tradycyjnych metod pracy i konfiguracji – na przykład z manualnymi i konfigurowalnymi podprojektami – również może być w razie potrzeby realizowane.

Źródło: Eplan Software & Service


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

ROBOTECH Robotics Technology Conference
2018-09-18 - 2018-09-18
Miejsce: Wrocław

Katalog

ANT Sp. z o.o.
ANT Sp. z o.o.
Wadowicka 8A
30-415 Kraków
tel. +48 12 296 50 40

zobacz wszystkieAktualne wydania
O nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2018 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce