IT dla zarządzających w przemyśle
Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

IIoT i Przemysł 4.0 w branży maszyn przemysłowych - 5 wniosków z redakcyjnych ankiet

-- wtorek, 28 marzec 2017

Dwadzieścia pięć procent respondentów biorących udział w ankietach dotyczących integracji informacyjnej, Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT) oraz Przemysłu 4.0, związanych jest z branżą maszyn przemysłowych – z nich zaś 32% odpowiada za projekty systemów albo produktów, układy sterowania lub oprzyrządowanie.

1. Znajomość technologii

61% użytkowników końcowych, zajmujących się maszynami przemysłowymi, ma „dużą” lub „jakąś” znajomość szkieletu programowego IIoT. Tylko 41% twierdzi, że zna platformę internetową Industrie 4.0.

2. IIoT a Przemysł 4.0

Na podstawie wyników ankiety można określić, że 34% zakładów z branży maszyn przemysłowych wykorzystuje elementy zarówno IIoT, jak i Przemysłu 4.0. W przypadku 8% zakładów do ich potrzeb lepiej pasuje technologia IIoT, a 6% widzi w tej roli koncepcję Przemysłu 4.0.

3. Cechy użyteczne

Wśród atrybutów Przemysłowego Internetu Rzeczy, które mogą być najbardziej przydatne dla branż przemysłowych, przedstawiciele zakładów wymienili interoperacyjność oraz otwarte standardy, łączące ludzi, procesy i dane. Wśród technologii wykorzystywanych w Przemyśle 4.0 za najbardziej użyteczne uznano systemy czasu rzeczywistego.

4. Obszary produktowe

W jakich obszarach produktowych można oczekiwać największej poprawy wskaźników wskutek wdrożenia idei IIoT i Przemysłu 4.0? Pierwszy to ten związany ze sprzętowymi interfejsami człowiek-maszyna (HMI), interfejsami operatora, panelami sterowniczymi, alarmami itd. – 51% respondentów wskazało tu jako źródło oczekiwanych rozwiązań na IIoT, 43% zaś na Przemysł 4.0. Drugi obszar to programowalne sterowniki typu PLC i PAC – 42% respondentów wskazało na IIoT, a 35% na Przemysł 4.0.

5. Przyszłe finansowanie

Użytkownicy końcowi z branży maszyn przemysłowych oczekują, że w wyniku dyskusji na temat technologii IIoT i Przemysłu 4.0 średni poziom finansowania tych rozwiązań w ich zakładach wzrośnie w ciągu następnych dwunastu miesięcy o 30%.

Opracowanie: Amanda Pelliccione, dyrektor ds. badań w CFE Media.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

ITM - Polska Innowacje-Technologie-Maszyny
2018-06-05 - 2018-06-08
Miejsce: Poznań
ROBOTECH Robotics Technology Conference
2018-09-18 - 2018-09-18
Miejsce: Wrocław

Katalog

ANT Sp. z o.o.
ANT Sp. z o.o.
Wadowicka 8A
30-415 Kraków
tel. +48 12 296 50 40

zobacz wszystkieAktualne wydania
O nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2018 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce