IT dla zarządzających w przemyśle
Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Jakie nowości będą kształtowały rynek rozwiązań IT dla przemysłu?

-- poniedziałek, 16 luty 2015

- Patrząc na systemy wspierające zarządzanie, można zauważyć, że są one coraz mniej „pudełkowe”, a coraz częściej bywają dostosowywane nie tylko do specyfiki danej branży, ale nawet do sposobu działania konkretnej firmy - przekonuje Barbara Skrzecz-Mozdyniewicz, prezes zarządu Macrologic.

- Takie właśnie rozwiązania są najbardziej poszukiwane – przekonuje Barbara Skrzecz-Mozdyniewicz. - Oznacza to również, że po tego typu rozwiązania zaczynają sięgać takie sektory, np. instytuty naukowe, instytucje kultury, branża nasienna, które do tej pory dość ostrożnie, również w związku z ograniczoną ofertą dla nich, korzystały z tego typu rozwiązań.

Prezes Skrzecz-Mozdyniewicz przekonuje, że pomimo dużej promocji nowości technologiczne z ostatnich lat ciągle jeszcze czekają na dotarcie „pod strzechy”. - Oznaczać to może, że wiele polskich firm dopiero będzie podejmować decyzje o wdrożeniu rozwiązań - zauważa. - Dlatego też powinniśmy się spodziewać utrzymania popularności narzędzi informatycznych przybliżających firmy do przekształcenia sposobu ich działania w e-organizację, wspierających w mobilnym dostępie do zasobów przedsiębiorstwa, dających możliwość taniego i efektywnego korzystania z nowoczesnych systemów (chmura), jak również ułatwiających przekształcanie danych i informacji w wiedzę niezbędną do optymalizacji procesów biznesowych (rozwiązania dla controllingu).

W przypadku firm przemysłowych, zdaniem prezes Macrologic, dodatkowym zainteresowaniem najprawdopodobniej będą się cieszyć rozwiązania wspomagające w optymalizacji wykorzystania zasobów i przebiegu procesów produkcji, czyli narzędzia ułatwiające tworzenie planów produkcyjnych oraz systemy analityczne.

- Motorem napędzającym inwestycje w informatykę, a w szczególnie w systemy do zarządzania, są z jednej strony czynniki wewnętrzne wynikające z chęci poprawy efektywności działania, a z drugiej, otoczenie gospodarcze i przede wszystkim związana z nim konieczność dostosowywania się do zmian w przepisach prawnych – wyjaśnia Barbara Skrzecz-Mozdyniewicz. - W odniesieniu do tego trudno wskazać konkretne sektory przemysłu, które mogą wykazywać zwiększoną aktywność inwestowania w IT.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Katalog

ANT Sp. z o.o.
ANT Sp. z o.o.
Wadowicka 8A
30-415 Kraków
tel. +48 12 296 50 40

ACaRS Sp. z o.o.
ACaRS Sp. z o.o.
Fabryczna 17/7
31-553 Kraków
tel. 12 307 11 05

zobacz wszystkieAktualne wydania
O nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2018 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce