IT dla zarządzających w przemyśle
Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Kompleksowe wsparcie procesów

-- poniedziałek, 07 styczeń 2013

Ergis-Eurofilms z systemem QAD Enterprise Applications

Ergis-Eurofilms SA jest największym na polskim rynku i wiodącym w Europie Środkowo-Wschodniej przedsiębiorstwem specjalizującym się w przetwórstwie tworzyw sztucznych i produkcji wyrobów z PVC i PE. W 2011 r. firma odnotowała przychody ze sprzedaży na poziomie 621,4 mln zł. Jednym z elementów kompleksowego wsparcia działalności firmy i zwiększania wydajności infrastruktury informatycznej było wprowadzenie najnowszej wersji systemu wspomagającego zarządzanie QAD Enterprise Applications. Z systemu korzysta obecnie 180 użytkowników.

Rozwiązania QAD zapewniają wsparcie działalności Grupy ERGIS od 2001 r. Odpowiadają za usprawnienie procesów dystrybucji, rozliczenia produkcji, zaopatrzenia i finansów. Aplikacje mają szczególny wpływ na kontrolę kosztów i pozyskiwanie rzetelnych informacji wspomagających zarządzanie.

- Nasze wymagania wobec systemu informatycznego koncentrują się przede wszystkim na kompleksowym wsparciu procesów w firmie. Dzięki rozwiązaniom IT zyskujemy kontrolę nad kosztami oraz dostęp do informacji niezbędnych do podejmowania decyzji biznesowych. W efekcie pozwala nam to na eliminację ryzyka popełnienia błędów i realizację zakładanych celów działalności biznesowej – mówi Andrzej Mielczarek, dyrektor finansowy Ergis-Eurofilms SA.

Dynamiczny rozwój wymaga informatyki
Oddziały produkcyjne firmy zlokalizowane są w Wąbrzeźnie oraz Oławie. W 2011 r. zostały one objęte programem inwestycyjnym o wartości 50 mln zł, w którym założono budowę nowego zakładu produkcji folii opakowaniowych w Wąbrzeźnie, czemu towarzyszyło przeniesienie produkcji z zakładu w Niemczech. Projekt zakładał też uruchomienie linii zapewniającej wytwarzanie wielowarstwowej folii stretch. Udało się to na początku II kwartału 2012 r., dzięki czemu spółka zwiększyła swoje moce produkcyjne w tym segmencie do 50 tys. ton rocznie, czyli o około 66%.

Biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa, wiosną 2011 r. przeprowadzono proces aktualizacji systemu do najnowszej wersji pakietu QAD Enterprise Applications. W efekcie realizacji projektu aplikacja zyskała nowy interfejs graficzny .NET, ułatwiający obsługę i wydruk dokumentów. Wprowadzony w trakcie projektu migracyjnego pakiet Extended Polish Accounting zapewnia większą przejrzystość i kontrolę płatności na rzecz dostawców za otrzymany towar, wysyłany pomiędzy zakładami. Pakiet umożliwia pełne dostosowanie systemu informatycznego do potrzeb i wymogów polskiej księgowości.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Konferencja SAFETY 2019
2019-10-24 - 2019-10-24
Miejsce: Wrocław
WARSAW INDUSTRY WEEK 2019
2019-11-13 - 2019-11-15
Miejsce: PTAK WARSAW EXPO

Katalog

ANT Sp. z o.o.
ANT Sp. z o.o.
Wadowicka 8A
30-415 Kraków
tel. +48 12 296 50 40

ACaRS Sp. z o.o.
ACaRS Sp. z o.o.
Fabryczna 17/7
31-553 Kraków
tel. 12 307 11 05

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2019 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce