IT dla zarządzających w przemyśle
Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Konkurs MSI Polska: Najlepszy dostawca IT dla przemysłu 2012

-- poniedziałek, 06 maj 2013

20 marca 2013 r., podczas targów AUTOMATICON w Warszawie, redakcja MSI Polska ogłosiła zwycięzców w konkursie „Najlepszy dostawca IT dla przemysłu 2012” w wybranych kategoriach systemów i usług IT.

Pobierz Dodatek "Najlepszy dostawca IT dla przemysłu" w pliku PDF >>>

Siłą konkursu jest oparcie werdyktu na opiniach klientów, czyli bezpośrednich użytkowników wdrażanych rozwiązań.

Laureaci konkursu „Najlepszy dostawca IT dla przemysłu 2012”, od lewej: Dariusz Lewko – szef grupy kompetencyjnej APS, DSR, Mariusz Zabielski – prezes Siemens Industry Software, Arnold Nowak – prezes zarządu itelligence, Tomasz Karbowski – dyrektor zarządzający, more7 Polska, Alicja Fijałkowska – CSO Manager, IFS CEE, Janusz Małgorzaciak – ekspert rozwiązań ERP, Microsoft Dynamics, polski oddział Microsoft, Elżbieta Jaworska – redaktor naczelny MSI Polska, Tomasz Kochanowski – zastępca dyrektora ds. marketingu i sprzedaży, ASTOR, Marek Grzebyk – dyrektor zarządzający Hogart Business Intelligence, Wacław Bylina – menedżer produktu ASIX, ASKOM, Łukasz Grabiszewski – Key Account Manager, BCC, Mariusz Zaprawa – dyrektor ds. usług i wdrożeń, SIMPLE SA

Fot. Sylwester Zacheja

Zwycięzcy w kategoriach

 1. ERP (system zagraniczny) - reprezentant producenta w Polsce: Microsoft Dynamics
 2. ERP (system polski) – producent: SIMPLE SA
 3. ERP (system zagraniczny) – integrator: itelligence
 4. CRM – producent/dostawca w Polsce: more7 Polska
 5. BI – producent/dostawca w Polsce: Hogart Business Intelligence
 6. MES – producent/dostawca w Polsce: ASTOR
 7. SCADA – producent/dostawca w Polsce: ASKOM
 8. PLM – producent/dostawca w Polsce: Siemens Industry Software
 9. EAM/CMMS – producent/dostawca w Polsce: IFS Industrial and Financial Systems Poland
 10. APS – producent/dostawca w Polsce: DSR
 11. Outsourcing IT: BCC

Uroczyste ogłoszenie tytułów „Najlepszego dostawcy IT dla przemysłu 2012” przyznanych przez redakcję MSI Polska odbyło się 20 marca 2013 r., podczas targów AUTOMATICON w Warszawie, w miłej, kameralnej atmosferze. Zjawili się przedstawiciele wszystkich wyróżnionych firm – z Gliwic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia. Dyplomy wręczał Michael J. Majchrzak, wydawca MSI Polska.

Pomysł konkursu narodził się z codziennej pracy redakcji. Opisując wdrożenia rozwiązań informatycznych w przedsiębiorstwach reprezentujących różne branże sektora przemysłowego, zadawaliśmy pytania o kryteria wyboru dostawcy, jak przebiegało wdrożenie, jak układała się współpraca posprzedażna itp. Często sami rozmówcy poruszali ten temat jako niezwykle dla nich istotny. Dlatego na opiniach klientów, czyli bezpośrednich użytkowników wdrażanych rozwiązań, postanowiliśmy oprzeć koncepcję wyboru najlepszych dostawców.

W 2012 r. zamierzaliśmy uwzględnić jeszcze jedną kategorię, doceniając jej przyszłą wagę dla sektora produkcji – usługi IT w modelu cloud computing. Okazało się jednak, że na tę kategorię jeszcze za wcześnie, szczególnie w sektorze przemysłowym, ale niewątpliwie i na nią przyjdzie pora.

Przebieg konkursu
Na podstawie informacji pochodzących z opisywanych na portalu www.msipolska.pl wdrożeń oraz materiałów zebranych w raportach redakcja MSI Polska wybrała dostawców rozwiązań IT, którzy według niej powinni pretendować do miana najlepszych w roku 2012. Nominowane do tytułu firmy zostały proszone o wytypowanie po trzech klientów z sektora przemysłowego, u których wdrożenia zostały zrealizowane w latach 2011–2012 r., a którzy mogliby i chcieli udzielić referencji.

Każdy dostawca mógł występować maksymalnie w dwóch kategoriach. Dopuszczalne było: powtórzenie jednej referencji z poprzedniej edycji konkursu, jedna referencja z zagranicy oraz jedna referencja dotycząca upgrade’u systemu. Respondentom zagwarantowaliśmy pełną anonimowość.

Następnie redakcja MSI Polska przesłała formularze ocen do wytypowanych przez nominowane firmy przedsiębiorstw przemysłowych. Na podstawie nadesłanych ocen zostały przyznane tytuły „najlepszych” w określonych kategoriach.

Nie wszystkie nominowane firmy mogły wziąć udział w naszym konkursie. W niektórych przypadkach barierą okazała się globalna polityka korporacji, w innych – brak możliwości spełnienia kryteriów konkursu, np. firmy nie mogły pochwalić się referencjami z odpowiedniego okresu, bo użytkownicy nie wyrazili na to zgody.

Podsumowanie wyników
Klienci z sektora przemysłowego coraz chętniej udzielają informacji o stosowanych rozwiązaniach i ich dostawcach, z własnej inicjatywy rozszerzają wypowiedzi. To zainteresowanie jest miernikiem coraz większego udziału informatyki w codziennej pracy przedsiębiorstw, a także coraz lepszego kontaktu między firmami z branży IT a ludźmi biznesu, którzy rozumieją, że rozwiązania IT są narzędziami niezbędnymi w ich pracy.

Ankietowani wypowiadali się chętnie, niektórzy nawet bardzo entuzjastycznie. „Ogromna przyjemność z negocjowania zakupu rozwiązania. Ogromna przyjemność z wdrożenia. Ogromna przyjemność z używania produktu i jego rozwijania” – to wypowiedź jednego z nich. Wszystkim życzymy tak dobrych referencji.

A dostawcy rozwiązań IT doceniają nagrody redakcji MSI Polska.

– Cieszy nas fakt, że jakość naszych usług oraz cechy oferowanych rozwiązań spotkały się z tak wysokim uznaniem naszych klientów, których grupa stale się powiększa, dając nam motywację do dalszego rozwoju – wyjaśnia Marek Grzebyk, dyrektor zarządzający Hogart Business Intelligence.

– Odbieramy nagrodę MSI jako z jednej strony efekt zauważenia naszego produktu przez redakcję, ale przede wszystkim jako dowód uznania użytkowników dla poziomu aplikacji stworzonych z użyciem pakietu Asix. To dowód na to, że inwestorzy przestają odbierać polskie produkty jako gorsze od uznanych marek światowych i że nie powinniśmy mieć kompleksów, prezentując swoje dokonania w tej dziedzinie. To także motywacja do dalszego doskonalenia produktu – uważa Wacław Bylina, menedżer produktu ASIX, ASKOM.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim firmom biorącym udział w naszym konkursie dziękujemy za miłą współpracę i życzymy powodzenia w następnych edycjach.

Zwycięzców przedstawiliśmy w specjalnym dodatku do majowych numerów magazynów Control Engineering Polska oraz Inżynieria i Utrzymanie Ruchu Zakładów Przemysłowych.

Autor: Elżbieta Jaworska, MSI Polska


Przeczytaj także

 

Zobacz także

 •   Wydarzenia  
 •   Katalog  

Wydarzenia

Konferencja SAFETY 2019
2019-10-24 - 2019-10-24
Miejsce: Wrocław
WARSAW INDUSTRY WEEK 2019
2019-11-13 - 2019-11-15
Miejsce: PTAK WARSAW EXPO

Katalog

ANT Sp. z o.o.
ANT Sp. z o.o.
Wadowicka 8A
30-415 Kraków
tel. +48 12 296 50 40

ACaRS Sp. z o.o.
ACaRS Sp. z o.o.
Fabryczna 17/7
31-553 Kraków
tel. 12 307 11 05

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2019 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce