IT dla zarządzających w przemyśle
Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Maryla Pawlik, dyrektor ds. sprzedaży w BPSC S.A., o rynku IT w Polsce

-- środa, 01 kwiecień 2015

Jakie tendencje dominowały na polskim rynku IT w 2014 r., czy sprawdziły się prognozy dotyczące kondycji firm teleinformatycznych jak i ich klientów?

W 2014 r. dało się odczuć większe niż rok wcześniej zainteresowanie oprogramowaniem wspierającym zarządzanie firmą. W dużej mierze stało się tak ze względu na możliwość otrzymania dotacji ze środków UE.

Od kilku lat obserwujemy trend łączenia systemów klasy ERP z rozwiązaniami specjalistycznymi. Systemy te wraz z ERP tworzą platformę informacyjną wspierającą podejmowanie decyzji. Integracja następuje nie tylko w sferze informacji docierających do systemu ERP, ale również tych powracających do oprogramowania zewnętrznego. Wynika to z tego, że przedsiębiorstwa oczekują od systemów IT  nie tylko prezentacji zestawu informacji o kontrahencie, produkcie czy też stanowisku pracy, ale również powiązania tych informacji, tak, by możliwe było podjęcie decyzji jak najwcześniej. Oznacza to konieczność otwarcia systemów ERP na to co dzieje się na zewnątrz przedsiębiorstwa i powiązania ze sobą również informacji rynkowych np. na temat dostawców czy odbiorców.  

Które sektory wyróżniają się, jeżeli chodzi o inwestycje IT w br., po jakie rozwiązania sięgają?

Od dłuższego czasu obserwujemy rosnące zainteresowanie zintegrowanym oprogramowaniem biznesowym w segmencie średnich przedsiębiorstw, szczególnie tych rozwijających się bardzo szybko. Są to zarówno firmy produkcyjne jak i handlowo-dystrybucyjne czy usługowe. Często potrzeby rozwojowe w obszarze IT dotyczą rozbudowy już wykorzystywanego systemu o obszary funkcjonalne, które do tej pory nie były objęte zaawansowanym oprogramowaniem. Dziś na oprogramowanie biznesowe trzeba patrzeć raczej przez pryzmat kompleksowej mapy IT przedsiębiorstwa oraz „pustych miejsc” wymagających wypełnienia – oczywiście z uwzględnieniem integracji danych.  

Jakie nowości technologiczne będą kształtowały obraz rynku rozwiązań IT dla przemysłu w 2015 r., po jakie rozwiązania będą sięgały firmy przemysłowe?

W najbliższym czasie w obszarze oprogramowania biznesowego należy spodziewać się dalszego rozwoju rozwiązań webowo-portalowych pozwalających na dostęp do firmowych danych z dowolnego miejsca. Znaczenie rozwiązań mobilnych w obszarze ERP rośnie – służą one już nie tylko osobom zarządzającym, ale też handlowcom korzystającym z informacji dotyczących historii zamówień danego klienta, jak i szeregowym pracownikom potrzebującym wypełnić np. wniosek urlopowy.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Konferencja SAFETY 2019
2019-10-24 - 2019-10-24
Miejsce: Wrocław
WARSAW INDUSTRY WEEK 2019
2019-11-13 - 2019-11-15
Miejsce: PTAK WARSAW EXPO

Katalog

ANT Sp. z o.o.
ANT Sp. z o.o.
Wadowicka 8A
30-415 Kraków
tel. +48 12 296 50 40

ACaRS Sp. z o.o.
ACaRS Sp. z o.o.
Fabryczna 17/7
31-553 Kraków
tel. 12 307 11 05

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2019 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce