IT dla zarządzających w przemyśle
Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

„Metamorfozę” rozwiązań CMMS nakreślają funkcje kreowane przez użytkowników

-- poniedziałek, 30 wrzesień 2013

Dynamiczna sytuacja na rynku jest jednym z motorów rozwoju systemów klasy CMMS. To, co kiedyś było nieosiągalne dla działów technicznych teraz stało się rzeczywistością, bez której trudno funkcjonować. Szeroko rozumianą „metamorfozę” rozwiązań CMMS nakreślają nam wciąż nowe funkcje kreowane przez samych użytkowników, do których można zaliczyć m.in.: znaczny wzrost efektywności raportowania, wykorzystywanie czytników kodów kreskowych w zakresie zarządzania gospodarką magazynową i zamówieniami, kompleksową obsługę procesu produkcyjnego z uwzględnieniem planowania czasu produkcji, integrację z ERP oraz z systemami automatyki, szczegółową analizę i ocenę działań w obszarze utrzymania ruchu.

Niewątpliwie nowości funkcjonalne nie wpływają negatywnie na cechy systemu, które od lat cieszą się uznaniem użytkowników. Nadal w systemach (m.in. KMS Maintenance) stawiamy na szybki dostęp do danych, rozbudowane możliwości filtrowania i szeroką ewidencję, która wykracza poza ramy systemu, umożliwiając dołączenie do kartotek dowolnych informacji w postaci elektronicznej. Ponadto w tych najbardziej absorbujących ekranach dostępne są ułatwienia obsługi (tzw. Wizardy), które znacznie skracają czas definiowania wzorców przeglądów czy kalendarzy pracy. No i oczywiście ważna jest, szczególnie dla branży farmaceutycznej, zgodność systemu klasy CMMS z wymaganiami GAMP5/GMP.

Autor: Paweł Komorek, kierownik Zespołu Wdrożeń i Wsparcia w firmie Komtech, Radom


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Konferencja SAFETY 2019
2019-10-24 - 2019-10-24
Miejsce: Wrocław
WARSAW INDUSTRY WEEK 2019
2019-11-13 - 2019-11-15
Miejsce: PTAK WARSAW EXPO

Katalog

ANT Sp. z o.o.
ANT Sp. z o.o.
Wadowicka 8A
30-415 Kraków
tel. +48 12 296 50 40

ACaRS Sp. z o.o.
ACaRS Sp. z o.o.
Fabryczna 17/7
31-553 Kraków
tel. 12 307 11 05

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2019 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce