IT dla zarządzających w przemyśle
Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Przemysł stalowy inwestuje w cyfryzację: thyssenkrupp Steel rozbudowuje infrastrukturę IT o centra danych Edge firmy Rittal

-- środa, 24 październik 2018

thyssenkrupp Steel zlecił firmie Rittal dostawę modułowych centrów danych, które zostaną umieszczone w pobliżu zakładów produkcji. Kontenery Rittal Data Center Container (RDCC) wyposażone są we wstępnie skonfigurowane komponenty chłodzenia lub zasilania elektrycznego, umożliwiające bezpieczny i szybki montaż infrastruktury.

Celem thyssenkrupp Steel, jednego z czołowych dostawców stali płaskiej wysokiej jakości, jest przyspieszenie cyfryzacji licznych procesów w przedsiębiorstwie. Już w 2017 roku Rittal dostarczył thyssenkrupp Steel pierwsze kontenery, które w ramach zawartej współpracy były sukcesywnie dopasowywane do potrzeb firmy. Instalacja nowych systemów ma się odbyć do końca 2019 roku.

W thyssenkrupp Steel cyfryzacja jest ważną częścią strategii przedsiębiorstwa. Obecnie firma w sposób interdyscyplinarny przekształca swoje procedury w procesy end-to-end, a uzyskiwane dane są podstawą do analiz, prognozowania i podejmowania decyzji. W rezultacie nieustannie rośnie ilość przetwarzanych danych, co wymaga od przedsiębiorstwa odpowiedniego dopasowania swojej infrastruktury IT.

Kontenery IT Rittal w thyssenkrupp Steel są instalowane bezpośrednio na terenie firmy i pełnią funkcję centrów danych typu Edge ze zintegrowaną obsługą chmury. Rittal Data Center Container to rozwiązanie, które zapewnia m.in. bezprzerwową dostępność danych, krótkie czasy latencji oraz bezpieczeństwo w całym systemie.

Kontenery Rittal Data Center Container są bardzo ważnym elementem w naszej koncepcji bezpieczeństwa i spełniają najwyższe standardy w tej dziedzinie. Centra danych Edge, które powstały w ramach naszego partnerstwa z Rittal, umieszczamy bezpośrednio obok zakładów produkcji, dzięki czemu możemy efektywnie i bezpiecznie obsługiwać scenariusze IoT” – podkreśla dr Michael Kranz, CIO w thyssenkrupp Steel.

Wstępnie skonfigurowane i modułowe systemy Rittal z zakresu Edge Computing pomagają thyssenkrupp Steel w szybkiej, bezpiecznej i ekonomicznej realizacji nowej infrastruktury IT w praktycznie dowolnej lokalizacji na terenie firmy” – dodaje Christian Ludwig, Vice President Global Business Unit IT, Rittal.

Dane zmieniają przemysł stalowy

Dane stały się ważnym czynnikiem ekonomicznym, również w przemyśle stalowym. Zaawansowana automatyzacja procesów oraz ponad 40 lat doświadczenia w cyfrowym nadzorowaniu i sterowaniu urządzeń przemysłowych powodują, że IT i produkcja łączą się ze sobą coraz bardziej.

Powiązanie najnowocześniejszych technologii z otoczenia „IoT” i „Big Data” z danymi tysięcy czujników zainstalowanych w urządzeniach pozwala obecnie bezpośrednio monitorować i analizować jakość produktów, efektywność procesów oraz dostępność urządzeń. Jest to możliwe dzięki danym o wysokiej rozdzielczości, które są dostępne niemal w czasie rzeczywistym. Jednocześnie otwierają się nowe perspektywy w zakresie połączenia sieciowego z klientami, dostawcami i usługodawcami wzdłuż całego łańcucha wartości.

Rozpoczynając projekt, najpierw wspólnie z thyssenkrupp Steel przeanalizowaliśmy cele, jakie mają spełniać centra danych Edge firmy Rittal, a następnie sporządziliśmy niezbędne specyfikacje. Dzięki modułowym centrom danych Edge, thyssenkrupp Steel uzyskuje elastyczność i możliwość szybkiego dopasowania swojego środowiska IT do przyszłych wymagań” – mówi Michael Nicolai, dyrektor handlowy IT Niemcy, Rittal. „Systemy Edge są zainstalowane w stabilnych stalowych kontenerach z drzwiami zabezpieczającymi i zostały wyposażone w dokładny monitoring wielu ważnych parametrów, kontrolę dostępu, ochronę przeciwpożarową oraz redundancję” – dodaje Nicolai.

Centra danych Edge firmy Rittal tworzą elastycznie skalowalne podstawy pod bezpieczne, wysokodostępne i standaryzowane infrastruktury IT w środowisku produkcji. Dla thyssenkrupp Steel jest to odpowiednia baza do coraz bardziej kompleksowej automatyzacji IT w produkcji oraz do uzyskania najnowocześniejszej technologii centrów danych.

Źródło: Rittal


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Konferencja SAFETY 2019
2019-10-24 - 2019-10-24
Miejsce: Wrocław
WARSAW INDUSTRY WEEK 2019
2019-11-13 - 2019-11-15
Miejsce: PTAK WARSAW EXPO

Katalog

ANT Sp. z o.o.
ANT Sp. z o.o.
Wadowicka 8A
30-415 Kraków
tel. +48 12 296 50 40

ACaRS Sp. z o.o.
ACaRS Sp. z o.o.
Fabryczna 17/7
31-553 Kraków
tel. 12 307 11 05

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2019 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce