IT dla zarządzających w przemyśle
Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Strategie liderów rynkowych. FoodCare: inwestycje z wysokim ROI

-- wtorek, 02 październik 2012

Rozwiązanie QAD Warehousing wspiera procesy magazynowe w firmie FoodCare, będącej producentem wyrobów spożywczych. Dostarcza wiarygodne informacje na temat stanu magazynowego oraz procesu produkcji, zapewnia identyfikację i monitoring partii produktów gotowych. Rozwiązania firmy QAD pomagają integrować obszar produkcji, kontroli jakości z obszarem kontroli stanu magazynowego i statusu produktów.

Firma FoodCare to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się producentów wyrobów spożywczych w Europie. Obecnie spółka jest właścicielem tak znanych marek, jak Gellwe, Fitella, Black, N-Gine, 4Move i Frugo. Jest również największym producentem marek własnych w kategoriach deserowych w Europie Centralnej. Wysoki popyt krajowy i zagraniczny na produkty marki FoodCare spowodował potrzebę znaczącego zwiększenia możliwości produkcyjnych firmy. Wymagało to zmodernizowania sposobu zarządzania produkcją, kontrolą jakości oraz gospodarką magazynową.

Jednym z elementów wspierających te procesy było wprowadzenie rozwiązań firmy QAD, które poprawiły efektywność zarządzania magazynem wysokiego składowania w zakładach wytwórczych w Zabierzowie i Niepołomicach. Kierownictwo firmy podkreśla główną korzyść w postaci błyskawicznego czasu zwrotu z inwestycji, który wyniósł niespełna 4 miesiące.

Rys historyczny
Historia firmy FoodCare (początkowo Gellwe) rozpoczęła się w roku 1984 od produkcji deserów opartych na tradycyjnych recepturach, z których większość wykorzystywana jest do dzisiaj, stanowiąc o wyjątkowym smaku produktów Gellwe.

Z biegiem lat firma rozszerzyła asortyment oferowanych produktów deserowych o wyroby takie, jak ciasta w proszku, polewy, kremy, dodatki i przyprawy do pieczenia, dodatki żelujące i inne produkty sypkie (kakao, czekolada do picia itp.), stając się synonimem najwyższej jakości i dobrego smaku.

Już w latach 90. marka Gellwe rozpoczęła ekspansję na rynki międzynarodowe. Jej motorem stał się stworzony w tym celu dział eksportu. Jego udział w generowaniu przychodów firmy jest znaczący i stale rośnie. Obecnie firma obecna jest na rynkach Europy, USA, Kanady oraz wielu krajów azjatyckich.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Konferencja SAFETY 2019
2019-10-24 - 2019-10-24
Miejsce: Wrocław
WARSAW INDUSTRY WEEK 2019
2019-11-13 - 2019-11-15
Miejsce: PTAK WARSAW EXPO

Katalog

ANT Sp. z o.o.
ANT Sp. z o.o.
Wadowicka 8A
30-415 Kraków
tel. +48 12 296 50 40

ACaRS Sp. z o.o.
ACaRS Sp. z o.o.
Fabryczna 17/7
31-553 Kraków
tel. 12 307 11 05

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2019 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce