IT dla zarządzających w przemyśle
Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Technologia wielodostępowej karty graficznej AMD zapewnia stałą i przewidywalną wydajność oraz bezpieczne działanie zwirtualizowanych stacji roboczych

-- środa, 02 wrzesień 2015

Na targach VMworld 2015 firma AMD (NASDAQ:AMD) zademonstrowała pierwszą na świecie sprzętową wirtualizację na karcie graficznej, czyli technologię wielodostępowej karty graficznej (AMD Multiuser GPU). To nowe rozwiązanie AMD umożliwia konfigurowanie wirtualnych stacji roboczych z pełną certyfikacją dostawców oprogramowania i wydajnością dorównującą stacjonarnym systemom. Specjaliści IT mogą łatwo skonfigurować wielodostępową kartę graficzną tak, aby ona jedna obsługiwała nawet 15 użytkowników. Demonstrację rozwiązań wirtualizacyjnych AMD można obejrzeć na stoisku 447 na targach VMworld 2015.

„Karty graficzne AMD są jedynymi, jakie wyposażono w technologię wielodostępowości, która zapewnia stałą i przewidywalną wydajność – powiedział Sean Burke, wiceprezes i dyrektor generalny AMD w dziale Professional Graphics. – Kiedy te karty AMD zostaną skonfigurowane zgodnie z potrzebami organizacji, użytkownicy zyskują jednakowy dostęp do karty graficznej, bez względu na jej obciążenie. Każdy użytkownik otrzymuje wirtualne zasoby do projektowania, tworzenia i realizacji swoich zadań, przy czym żaden z nich nie może przejąć całej mocy karty graficznej”.

Technologia wielodostępowej karty graficznej AMD, która bazuje na ustandaryzowanej technologii SR-IOV (Single Root I/O Virtualization), to kolejny krok AMD w kierunku szerszego stosowania otwartych i nie-własnościowych standardów. SR-IOV to specyfikacja opracowana przez PCI SIG, która definiuje standardowy sposób realizowania wirtualizacji sprzętowej przez urządzenia. Technologię wielodostępowej karty graficznej AMD zaprojektowano tak, aby zachowywała i wspierała akcelerację graficzną oraz obliczeniową w takich zastosowaniach, jak projektowanie i produkcja albo media i rozrywka. Rozwiązanie to powstało w celu zniwelowania ograniczeń współczesnych kart graficznych odpowiadających za wirtualizację, które nie zapewniają przewidywalnej wydajności w aplikacjach CAD/CAE i multimedialno-rozrywkowych czy też w ogólnych zastosowaniach kart graficznych w przedsiębiorstwach.

Technologia wielodostępowej karty graficznej została stworzona z myślą o procesach akcelerowanych przez kartę graficzną, takich jak obliczenia realizowane przez GPU, jak i OpenCL™. Dlatego też zaprojektowano ją tak, aby wyeliminować ograniczenia wirtualizacji programowej, na przykład obniżoną wydajność dla użytkowników końcowych. Użytkownicy mają dostęp do natywnych sterowników AMD do akceleracji OpenGL, DirectX™ i OpenCL, co pozwala na pracę bez żadnych ograniczeń.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Katalog

ANT Sp. z o.o.
ANT Sp. z o.o.
Wadowicka 8A
30-415 Kraków
tel. +48 12 296 50 40

ACaRS Sp. z o.o.
ACaRS Sp. z o.o.
Fabryczna 17/7
31-553 Kraków
tel. 12 307 11 05

zobacz wszystkieAktualne wydania
O nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2018 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce