IT dla zarządzających w przemyśle
Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Wdrożenie systemu IT przez producenta. Wszystko pod kontrolą

-- wtorek, 28 czerwiec 2011

Wybór konkretnego rozwiązania informatycznego wspomagającego działanie firmy zawsze jest dużym wyzwaniem ze względu na związane z jego specyfiką zmiany w sposobie funkcjonowania przedsiębiorstwa, a także poniesione koszty. Z reguły oznacza związanie się z dostawcą na wiele lat.

Kolejna decyzja dotyczy wyboru podmiotu, który będzie to wdrożenie przeprowadzać. Na rynku funkcjonują dwa modele. W pierwszym wdrożenie realizuje któryś z partnerów producenta, w drugim - odpowiedzialność za ten proces przyjmuje sam producent. Przyjrzyjmy się korzyściom wynikającym z drugiego modelu.

Odpowiedzialność za produkt i markę
Niewątpliwą zaletą wdrażania oprogramowania przez konsultantów producenta jest ich przygotowanie merytoryczne. Kompetencje pracowników producenta oprogramowania są wysokie i stale weryfikowane. Mają oni doświadczenie i wiedzę o działaniu oprogramowania nie tylko w wybranych segmentach rynku.

W przypadku producenta działającego w skali globalnej to doświadczenie zebrane z wielu różnych rynków w licznych krajach, bazujące na wdrożeniach w dziesiątkach tysięcy przedsiębiorstw o odmiennym profilu działania. To daje gwarancję, że bez względu na to, w którym kraju działa przedsiębiorstwo, podczas wdrożenia zastosowano te same standardy. Są one bowiem takie same na całym świecie, wszędzie tam, gdzie firma jest obecna ze swoimi usługami. Stąd m.in. wynika ceniony u klientów profesjonalizm wdrożenia i wysoka jakość świadczonych usług.

- Jeżeli zależy nam na rozwiązaniu wysokiej jakości, wdrożonym w profesjonalny sposób, którego twórcy czerpią z najlepszych praktyk na całym świecie, to wybieramy dostawcę - producenta. Jeśli zaś system informatyczny nie jest istotny w naszym przedsiębiorstwie, możemy narazić się na częstą zmianę dostawcy, który danym projektem zajmuje się przy okazji innych działań i jest uzależniony od decyzji producenta. Oczywiście mamy do tego prawo – mówi Jacek Kowalak, dyrektor ds. sprzedaży Exact Software Poland.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Konferencja SAFETY 2019
2019-10-24 - 2019-10-24
Miejsce: Wrocław
WARSAW INDUSTRY WEEK 2019
2019-11-13 - 2019-11-15
Miejsce: PTAK WARSAW EXPO

Katalog

ANT Sp. z o.o.
ANT Sp. z o.o.
Wadowicka 8A
30-415 Kraków
tel. +48 12 296 50 40

ACaRS Sp. z o.o.
ACaRS Sp. z o.o.
Fabryczna 17/7
31-553 Kraków
tel. 12 307 11 05

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2019 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce