IT dla zarządzających w przemyśle
Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Z tego oprogramowania korzysta ponad 500 obiektów na całym świecie. Polska firma IT z zamówieniem na kolejny pakiet licencji systemów integracji danych

-- piątek, 29 wrzesień 2017

Analiza danych, optymalizacja przepływu informacji i wydajności urządzeń, a także oszczędność i wzrost bezpieczeństwa – to tylko namiastka korzyści jakie niesie ze sobą unikalne oprogramowanie Enterprise Data Server (EDS) od Transition Technologies. Do tej pory zostało ono zaimplementowane w ponad 500 elektrowniach na całym świecie, a firma właśnie otrzymała zamówienie na kolejny pakiet dziesięciu licencji, które zostaną wdrożone w Stanach Zjednoczonych.

W dobie nowoczesnych rozwiązań, ogromnej ilości przetwarzanych informacji oraz dynamicznie zmieniającej się rynkowej rzeczywistości – szybka i precyzyjna analiza danych, na podstawie której można podjąć trafne decyzje biznesowe jest na wagę złota. Coraz większą uwagę poświęca się również kwestii obniżenia kosztów związanych z różnego rodzaju procesami. To właśnie te dwa kluczowe zjawiska – analityka i optymalizacja – w połączeniu ze współpracą z wieloletnim partnerem firmy Emerson Process Management, stały się pretekstem do opracowania autorskiego oprogramowania EDS. – O tym jak innowacyjne i przełomowe w sektorze energetycznym jest to rozwiązanie świadczy chociażby liczba obiektów, w których zostało ono wdrożone. Aktualnie z rozwiązania polskiej firmy IT korzysta ponad 500 elektrowni zlokalizowanych m.in. Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej oraz Australii. Oprogramowanie cenione jest przez zagraniczne podmioty. Tylko w tym miesiącu sprzedane licencje EDS zostaną wdrożone m.in. w Stanach Zjednoczonych – w Duke Energy Progress w Północnej Karolinie, Oklahoma Gas and Electric w Oklahomie, Entergy St. Charles w Luizjanie czy So Power Oleander na Florydzie.  To pokazuje pozycje polskich firm IT na międzynarodowym rynku oraz ich ogromny potencjał w zakresie dalszego rozwoju – mówi Konrad Świrski, Prezes Zarządu Transition Technologies.

Dostęp do danych „tu i teraz”

Dzięki systemowi EDS analitycy oraz kadra zarządzająca daną elektrownią, czy zakładem przemysłowym zyskuje łatwy dostęp do najważniejszych informacji. Jest to możliwe głównie za sprawą algorytmów, dzięki którym dane procesowe są na bieżąco pobierane z systemu sterowania, a następnie publikowane w postaci wygodnego interfejsu. – Operatorzy oraz analitycy otrzymują szereg informacji i danych, pochodzących z różnych źródeł. System je analizuje i przetwarza, po czym udostępnia w postaci grafik procesowych, trendów czy raportów. Dane te mogą być interaktywnie wyświetlane i analizowane w czasie rzeczywistym na tradycyjnych desktopach lub za pomocą urządzeń mobilnych. Dzięki rozwiązaniu zarządcy elektrowni lub zakładów przemysłowych zyskują dostęp do najważniejszych danych i aktualnych procesów niezależnie od czasu i miejsca. Co więcej, dane te są przetwarzane w sposób bezpieczny – mówi Paweł Różacki  z Transition Technologies.

Integracja danych, optymalizacja i oszczędność kosztów

Niewątpliwą korzyścią wynikającą z wdrożenia oprogramowania jest możliwość tworzenia nieograniczonych analiz danych technicznych i procesowych, dzięki którym zarządcy zakładów przemysłowych oraz obiektów energetycznych mogą podejmować trafniejsze decyzje dotyczące funkcjonowania całego obiektu. Integracja danych procesowych pochodzących z systemów przedsiębiorstwa, pozwala na znaczne ograniczenie czasu przepływu najważniejszych informacji. Rozwiązanie EDS wspiera także operatorów oraz inżynierów w zakresie kontroli procesów technologicznych, gdyż pozwala na samodzielne tworzenie i modyfikację wielu grafik procesowych, jak również posiada rozbudowany moduł alarmujący. W praktyce znajduje to swoje szerokie zastosowanie w szybkim i wczesnym ostrzeganiu o zbliżającej się awarii lub usterce danego elementu, czy maszyny w obiekcie. Co to oznacza? Nic innego jak oszczędność czasu, kosztów oraz poprawę efektywności w zakresie funkcjonowania całego przedsiębiorstwa.

System EDS to oprogramowanie licencjonowane przez Transtion Technologies dla międzynarodowego koncernu Emerson Process Management – światowego lidera w zakresie automatyki. Z rozwiązania korzystają głównie obiekty sektora energetycznego, ale także zakłady przemysłowe, podziemne magazyny gazu, rafinerie, przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne oraz odpowiedzialne za dystrybucję ciepła. 

Źródło i zdjęcia: Transtion Technologies


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

AUTOMATICON Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów
2018-03-20 - 2018-03-23
Miejsce: Warszawa
PRZEMYSŁ 4.0
2018-04-10 - 2018-04-10
Miejsce: Warszawa
Hannover Messe
2018-04-23 - 2018-04-27
Miejsce: Niemcy
NI Week 2018
2018-05-21 - 2018-05-24
Miejsce: Austin, Texas
ITM - Polska Innowacje-Technologie-Maszyny
2018-06-05 - 2018-06-08
Miejsce: Poznań
ROBOTECH Robotics Technology Conference
2018-09-18 - 2018-09-18
Miejsce: Wrocław

Katalog

CAD-Project
CAD-Project
Stefana Czarnieckiego 35/9
53-626 Wrocław
tel. 717223347

Zarten Sp. J.
Zarten Sp. J.
Kwietniowa 30a
93-361 Łódź
tel. 882421594

DPS Software
DPS Software
Postępu 6
02-676 Warszawa
tel. 22 339 64 00

zobacz wszystkieAktualne wydania
O nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2018 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce