IT dla zarządzających w przemyśle
Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Webinarium 2007

-- piątek, 01 czerwiec 2007

„Droga do doskonałości – skrócenie o połowę czasu produkcji w firmie Essilor”. Termin: 21.06.2007 r.

Premierowe w Polsce seminarium przez Internet o systemach klasy MES. Eksperci, na co dzień pracujący przy krajowych i międzynarodowych projektach, wyjaśnią rolę Manufacturing Execution Systems w firmach oraz biznesowe i społeczne czynniki, dzięki którym następuje szybka popularyzacja systemów MES w Polsce.

Do 72% z 35% ma wzrosnąć na Zachodzie w ciągu 2 lat liczba firm planujących wdrożenie systemów MES – wynika z badań ośrodka analitycznego Aberdeen Group. Z kolei AMR Research podaje, że inwestycje w systemy zarządzania produkcją za strategiczne uznaje 22% ich respondentów. Za ważniejsze uznaje się tylko systemy ERP (39%). W Polsce firm korzystających z MES jest mniej, ok. 10%, choć ich liczba będzie równie szybko rosnąć. Skąd bierze się ten fenomen?

– Produkujemy nie tylko więcej na polski i europejski rynek, ale też na indywidualne zamówienia, które zmieniają się równie szybko jak gusta coraz bardziej wymagających konsumentów. Często przez użyty wadliwy komponent nawet duży producent może stracić zaufanie rynku – wyjaśnia Artur Łukasik, konsultant Apriso, specjalizujący się w systemach klasy MES. Kontrola wszystkich szczegółów produkcji z wykorzystaniem systemu ERP jest dość skomplikowana. Z pomocą przychodzi system MES.

ERP, które z definicji służą do planowania, nie dają możliwości elastycznego zarządzania tym, co dzieje się w hali produkcyjnej. To MES zarządza i harmonogramuje, umożliwiając produkcję zmienną i krótkoseryjną. To MES prowadzi historię produktu i pilnuje jakości już na poziomie szeregowego pracownika w czasie rzeczywistym, dostarczając dane z hali produkcyjnej do zintegrowanego z nim systemu ERP. W jaki sposób?


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

ROBOTECH Robotics Technology Conference
2018-09-18 - 2018-09-18
Miejsce: Wrocław

Katalog

ANT Sp. z o.o.
ANT Sp. z o.o.
Wadowicka 8A
30-415 Kraków
tel. +48 12 296 50 40

zobacz wszystkieAktualne wydania
O nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2018 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce